Kasov aparat s ogranichena suma

http://bg.healthymode.eu/dr-extenda-efektiven-nachin-za-po-d-lgi-erektsii-i-po-golyamo-nivo-na-opit/

Ние управляваме магазин, в който се записват продажбите с помощта на касови апарати. Много често клиентите искат да плащат за закупени стоки в чуждестранна валута, обикновено в евро. Възможно ли е да се регистрира фискалната сума в далечна валута?

В системата на изкуството. 111 раздел 3а, точка 1 от Закона за ДДС, чрез водене на записи с помощта на касови апарати, данъкоплатците по ДДС са длъжни да отпечатват разписка или фактура за всяка продажба и да правят печатен документ на клиента.

В § 10, ал. 1, точка 14 от регламента относно техническите условия, също както в § 8, ал. 1, точка 14 от наредбата за касовите апарати, която причинява данни, които трябва да бъдат изпълнени във фискалния бон, трябва задължително да посочим валутата, в която са записани продажбите, поне за цялата сума на брутните продажби.

Основните критерии и техническите условия, на които трябва да отговарят касовите апарати, са записани поне в раздел 2 от регламента относно техническите условия.

Да, в случая на § 14, ал. 1 от настоящото решение, програмата за продажби в бизнеса трябва да има, наред с други функция: даване на възможност на данъкоплатеца да промени името на валутата, в която е записана продажбата, или нейното съкращение, както и да програмира предварително зададената промяна, като въведе момента и часа на промяна; спестяване на момента и часа на започване на воденето на записи за продажби в следващата валута във фискалната памет, а също и преобразуването на сумата от брутната сума на продажбите в чуждестранни валути, докато резултатът от конвертирането според спецификацията на разходите и подаване на плащане трябва да се води по фискалната сметка след фискалното лого с логото на дадените единици ; преобразуването трябва да се извърши с чувствителност не по-малка от шест десетични знака, а резултатът от преобразуването трябва да се закръгли до два десетични знака.

А за съкращението на имената на чуждестранните валути използваме символи, които се поддържат от Вашата банка на Полша.

По този начин, ако данъкоплатецът има идея да продава материали за положението на потребителите, които плащат стойност в чуждестранна валута, така че като правило, той трябва да има касов апарат, подреден за работа, който ще осигури конвертирането на валутния курс.

От формата, възпроизведена във въпроса, може да се заключи, че плащането за закупените стоки планира да живее в евро, когато стойността на договора ще бъде отразена в злоти. Наредбите, които работят с ДДС, не регламентират въпроса какъв валутен курс трябва да предоставим, за да конвертираме сумата PLN в EUR.